רשלנות רפואית בניתוח הרמת עפעפיים

הלכה למעשה, רופאים רבים, שלא התמחו בתחום הכירורגיה הפלסטית החלו לעסוק בו. בעקבות זאת מתרחשים אירועי רשלנות רפואית רבים מהם נפגעים מטופלים רבים. כידוע, בימינו, טיפולים פלסטיים משמשים במקרים רבים למטרות אסתטיות בלבד, מבלי שהיה צורך רפואי אמיתי בביצועם. כך למשל, ניתוח הרמת עפעפיים ברוב המוחלט של המקרים כלל אינו נדרש מסיבה רפואית, אך מבוצע בשל רצון המטופלת בלבד. לבסוף, עו"ד מתאים יכול להכין עבורכם כתב תביעה מקצועי, אשר מגדיל את הסיכוי שלכם להצליח במשפט, או לקבל פיצוי הולם במסגרת הסדר. רשלנות במהלך ניתוח הרמת עפעפיים יכולה להתרחש בגלל ציוד לקוי הנמצא בשימוש בחדר הניתוח, בגלל צוות שדעתו מוסחת ואינו מרוכז בניתוח, בגלל חיטוי לקוי של המכשירים לפני הניתוח, אשר הוביל להתפתחות זיהומים וסיבוכים, עד כדי סיכון חיי המטופל.

תקופת ההחלמה הממוצעת מניתוח הרמת עפעפיים נמשכת כ-3 שבועות, כאשר ב-10 הימים הראשונים לאחר הניתוח לא ניתן לבצע פעולות פיזיות כגון הרמה ונשיאה של דברים כבדים. אל חשש, מדובר בתופעות רגילות לחלוטין שיחלפו לאחר כמה שבועות.

במקרה של הרמת עפעפיים, כשבועיים לפחות לפני הניתוח יש להפסיק ליטול תרופות מסוימות, כגון אספירין ותרופות נוגדות דלקת מלבד סטרואידים. מלבד מתן הנחיות כיצד לנהוג לפני הניתוח, רצוי מאוד ליידע את המטופלת בשלב מוקדם גם על אופן ההחלמה מן הניתוח, על מנת שתוכל להתכונן לכך מראש (ימי מחלה מהעבודה, מטפלת לילדים וכולי). חלק גדול מתביעות הרשלנות הרפואית קשורות לניתוחים שונים אשר בוצעו שלא כהלכה, תוך פגיעה מיותרת במנותח.

במהלך ניתוח הרמת עפעפיים, רשלנות רפואית עלולה להיגרם מטעות כלשהי בשיקול הדעת, או מרשלנות של הבדיקות הנלוות, מאי לקיחה בחשבון של גורמים שונים המהווים חלק מהתמונה המלאה ועוד.  חוות הדעת הרפואית מטעמנו תסייע לכם להצביע בבית המשפט על סכום הפיצוי ההולם בנסיבות העניין כנגד הפגיעה שחווה הלקוח שלכם מן הרשלנות הרפואית. לאחר קביעת תקן הטיפול, העד המומחה צריך להראות במדויק איך המנתח הנתבע הפר את התקן הזה, כלומר, מאילו היבטים הנוגעים לניתוח הוא התעלם או לא טיפל נכון, ואילו פגיעות נגרמו למטופל כתוצאה ישירה ממחדלים אלה. יכול בהחלט להיות שהמדובר על רשלנות רפואית וחשוב לבדוק את המקרה לעומק.

החשש בניתוחים אלה, שמכיוון שהמבצע אותם עשוי להיות גורם פרטי, הוא יהיה בעל אינטרס מובהק למשוך לקוחות רבים ככל האפשר, גם במחיר של מכירת אשליות או אי הסבר מלא על הפרוצדורה, שאומנם היא לא מצילת חיים, אך היא פולשנית ולעיתים אף מורכבת.

האישה מבקשת להיראות כמו בתמונות, ומסכימה בשמחה לעבור את ההליך. בין אם הניתוח נעשה בבית החולים, ובין אם הוא נעשה במרפאות פרטיות, יש לבחור בקפידה את המנתח או רופא העיניים המטפל, כדי למנוע מצבים כאלו ואחרים. אובדן ראיה הינו משמעותי ביותר עבור החולה, אשר יכול למנוע ממנו חיים נורמטיביים ופשוטים יותר, כפי שהכיר לפני המקרה שהתרחש. לכן, רשלנות רפואית עלולה להיקבע במקרה שבו לא הוסברו לחולה, כראוי, כל אותם סיכונים, ולא הוסברה לו התמונה המלאה.

בטיחות הניתוח היא מעל לכל, ולכן לפני כל ניתוח הרמת עפעפיים יש לבצע בדיקות דם כולל תפקודי קרישה, אק”ג לנשים מעל גיל 40 ועוד בדיקות בהתאם לצורך ולפי הוראות המנתח/ת. במקרים של מחלות כרונית וכאשר הרופא המטפל אינו מאשר ביצוע ניתוח.

האתר אינו אחראי לשום פרסום או לאמיתות פרטים של כל אדם, תאגיד או גוף המופיע באתר.